Aktualności

"Rozmowy na/o granicy"
2015-07-10

Rozmowy na/o granicy. Z Brygidą Helbig, Angeliką Kuźniak, Ingą Iwasiów Ignacym Karpowiczem, Ziemowitem Szczerkiem rozmawiają Ksymena Filipowicz-Tokarska i Małgorzata Zduniak Wiktorowicz.

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu porcję zajmujących wywiadów z ludźmi pióra przeprowadzonych na granicy (Polsko-Niemieckiej w Collegium Polonicum UAM w Słubiach) o granicach (m.in. geograficznych, mentalnych i płciowych). Znajdą tu Państwo serię pięciu, niecodziennych rozmów, które z reporterską wprawą poprowadziły i opracowały dwie, blisko związane z zakładem badaczki: dr Ksymena Filipowicz-Tokarska i dr Małgorzata Zduniak Wiktorowicz. Teraz efekty ich pracy zostały udostępnione szerokiej publiczności. Zachęcamy do lektury! Odsyłacz do tekstu: TUTAJ.

 RozmNAOGRA

Więcej...
NOWA PUBLIKACJA W ZAKŁADZIE
2015-05-22

Z radością informujemy, że ukazała się książka dr Lucyny Marzec pt. Po kądzieli. Feministyczne pisarstwo Jadwigi Żylińskiej. Podstawą monografii była rozprawa doktorska autorki (Gatunki pisarstwa historycznego Jadwigi Żylińskiej), pisana pod kierunkiem prof. dr hab. Ewy Kraskowskiej.

 

  Lucyna Marzec,

Więcej...
"Gender w podręcznikach"
2015-03-14

Miło nam poinformować, że po trzech latach pracy projekt badawczy „Gender w podręcznikach” kończy się publikacją trzytomowego raportu pod redakcją Iwony Chmury-Rutkowskiej, Macieja Dudy, Marty Mazurek i Aleksandry Sołtysiak-Łuczak.

 

Tom I obejmuje metodologiczne i merytoryczne wprowadzenie do badań, tom II oraz III zbiera analizy podręczników i podstaw programowych 27 przedmiotów nauczanych w polskich szkołach. Każdy z raportów przedmiotowych zawiera analizę ilościową, jakościową oraz praktyczne rekomendacje zmian. 


Serdecznie gratulujemy! 

Więcej...


Aktualności archiwalne

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.